Żyj pełnią życia, bez względu na to ile dano Ci czasu...
Choćby nie miało być jutra żyj jego pełnią...

2 sierpień 2010 21:09

Pani Renata pilnie potrzebuje naszej pomocy!!!!

http://www.renata.webds.pl/

"34 letnia Renata Banasik z Dymin koło Kielc potwornie się dusi i zastanawia się jak przeżyje kolejny dzień. Chora na ciężką, zaawansowaną postać mukowiscydozy, podłączona do koncentratora tlenu walczy o każdy oddech.

Przypadek Renaty jest ewenementem w skali Polski i jednym z nielicznych na świecie. Najczęściej mukowiscydozę wykrywa się w wieku dziecięcym, pacjenci z trudem dożywają do pełnoletności. Nie zakładają rodzin, nie mają dzieci. U Renaty wszystko przebiegło zupełnie inaczej. Wyszła za mąż, urodziła dwoje dzieci, a mukowiscydozę wykryto dopiero osiem lat temu, gdy miała 26 lat. To niezwykle rzadka historia, w którą nawet trudno uwierzyć.

- Gdybyśmy wiedzieli, że córka ma mukowiscydozę, chyba nie zdecydowałaby ,się na założenie rodziny, płacze jej matka Stanisława.- Ale nie mieliśmy o tym pojęcia. Teraz tylko bardzo nam szkoda wnuków, które okropnie przeżywają cierpienie matki. Nie odstępują jej na krok, a wnuczka nawet w nocy się budzi i co chwila sprawdza czy mama oddycha. Renacie wielki trud sprawia powiedzenie choć kilku zdań o swojej chorobie. Pot kapie jej z czoła, kaszel uniemożliwia mowę. Nie może oddychać. W zrelacjonowaniu całej historii pomagają jej mąż i tata, którzy też nie mogą pogodzić się z tragedią najbliższej osoby"

02.08.2010. 16:26

Komentarz

Ten temat nie został jeszcze skomentowany

Dodaj komentarz

Wypełnij formularz, pola z gwiazdką muszą zostać wypełnione!

:

:

: