Żyj pełnią życia, bez względu na to ile dano Ci czasu...
Choćby nie miało być jutra żyj jego pełnią...

Apel o pomoc

Ponieważ leczenie choroby naszych bliźniaków nie jest tanie i mając świadomość, że choroba będzie postępować zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc finansową dla naszych maluszków. Pieniądze, które Państwo przekażecie będą wykorzystywane na leczenie, rehabilitację i zabezpieczenie spokojnej przyszłości naszych dzieci. Dzieci chore na mukowiscydozę mają orzeczenie o niepełnosprawności, a dorośli grupę inwalidzką i rentę.

Zasiłki i renty w naszym kraju niestety nie wystarczyłyby zdrowemu człowiekowi na godne i spokojne życie nie wspominając już o ciężko chorym. Dlatego bardzo martwimy się o to, żeby naszej Majce i Michałkowi nigdy nie zabrakło niezbędnych leków, enzymów, witamin, sprzętu rehabilitacyjnego, potrzebnych do walki o każdy ich oddech.

Nasze dzieci mają założony za pośrednictwem PTWM rachunek bankowy, na którym pragniemy gromadzić środki finansowe, niezbędne do tego by zapewnić im właściwą pielęgnację.

Wszelkie wpłaty prosimy kierować na poniższy numer rachunku bankowego:

49 1020 3466 0000 9302 0002 3473

Numer kierunkowy banku dla wpłat dokonywanych z zagranicy:
BIC (SWIFT): BPKOPLPW

koniecznie z dopiskiem Maja i Michał Sawiccy w tytule wpłaty.

Darowizną przeznaczoną dla Maji i Michała Sawickich, a przesłaną za pośrednictwem Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą można pomniejszyć podatek odprowadzany do Skarbu Państwa. Kwotę darowizny należy odliczyć od wartości ogólnej dochodu.

Podstawa prawna:
Dla osób fizycznych oraz firm prowadzonych przez osoby fizyczne. Ustawa o podatku dochodowym z dnia 26.07.1993 roku z późniejszymi zmianami Rozdział 6 (Podstawa obliczenia i wysokość podatku) art. 26 ust. 1 pkt 9. ppkt a. 6% od dochodu.

Dla osób prawnych:
Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych z dnia 15.02.1992 z późniejszymi zmianami Rozdział 5 (Podstawa opodatkowania i wysokość podatku) art. 18 ust.1 pkt 1. 10% od dochodu.

Prośba Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą o wsparcie finansowe w leczeniu Maji i Michała

Apel PTWM